تبلیغات
انتخاب برتر - بهترین تصاویر از 30 سال ماموریت شاتل - صفحه 2
سخن روز
آزادی هیچ وقت انتظار ما را نمی كشد، ما باید در بدست آوردنش، از دل و جان دریغ نكنیم. چون در هیچ جایی از زوایای تاریخ سراغ نداریم كه آزادی و دموكراسی، سهل و آسان به دست آمده باشد. " رالف والدو امرسون "

SuperChoice logo

 


آرشیو


طبقه بندیپیوندها


صفحات جانبی


نویسندگان


ابر برچسبها

آمار وبلاگ


افتتاح سایت 1389/04/15

 

Page Rank


صفحه دوم

بازرسی چتر - یک تکنسین در حال بازرسی یکی از نایلون هایی است که برای چتر نجات جهت کاهش سرعت مخزن سوخت جامد استفاده می شود ( قبل از پرتاب STS-1 در 1981 ) ، این مخازن 80 تنی مدت کوتاهی پس از پرتاب شاتل از آن جدا شده و به اقیانوس اطلس سقوط می کند تا برای استفاده مجدد باز سازی شود. شاتل بر روی نیویورک - اولین آزمایش شاتل اینترپرایز بر پشت یک هواپیمای بوئینگ 747 بر فراز آسمان نیویورک در ژوئن 1983.گردباد فلوریدا - یک گردباد به شکل یک ستون تاریک در نزدیکی سکو پرتاب شاتل کلمبیا STS-93 که قرار بود در تاریخ July 20, 1999  پرتاب شود و تا تاخیر در July 23  پرتاب شد .کنترل ماموریت - در مرکز کنترل اولین ماموریت شاتل در مرکز فضایی جانسون در هاستون. تیم سالن کنترل فرود شاتل کلمبیا در 1981 را تماشا می کنند. دود در آسمان - پیچش عجیب و غریب دود ناشی از پرتاب شاتل فضایی آتلانتیس در ژوئن 8 ، 2007تفریح در فضا - فضانورد "مارک لی" در طول یک پیاده روی فضایی در بیرون از شاتل دیسکاوری در سپتامبر 1994.صف برای فرود - جمعیت بسیار عظیمی که برای دیدن لحظه فرود شاتل کلمبیا STS-4 با اتومبیل های خود  در تاریخ 4 ژوئیه سال 1982 به نزدیکی پایگاه نیروی هوایی ادواردز در کالیفرنیا آمده اند.
دومین تراژدی - انفجار و سوختن شاتل فضایی کلمبیا در زمان فرود


بقایا - کلاه ایمنی یک فضانورد سوخته که در نزدیکی "نوروود" تکزاس در میان علفها پیدا شد. این یکی از باقیمانده های شاتل فضایی کلمبیا پس از فاجعه اول فوریه 2003 است. این فضاپیما در آستانه به پایان رساندن ماموریت Sts-107 و در نزدیکی زمین منفجر شد و هر 7 سرنشین آن جان باختند.قهرمانان شاتل کلمبیاآماده سازی - مهیا کردن شاتل فضایی آتلانتیس  STS - 135 در داخل ساختمانزیبایی شفقدرخشش سبز ملایم شفق جنوبی ، بر فراز زمین در یک تصویر که توسط یک فضانورد سوار بر شاتل فضایی دیسکاوری در تاریخ 6 اوت ، 2005 گرفته شده .در استخر تمرین فضانوردان برای ماموریت شاتل در تاریخ 10 دسامبر 1997 ، در استخر های غول پیکر پر از آب در مرکز فضایی جانسون در هوستون ، تگزاس.موج سواران - موج سواران ساحل کاکائو امریکا در حال تماشای پرتاب شاتل فضایی آتلانتیس در نزدیکی مرکز فضایی کندی در فلوریدا در سپتامبر 8 ، 2000.