تبلیغات
انتخاب برتر - خدا حافظی با شبکه شتاب / آغاز به کار شبکه شاپرک از صبح امروز
سخن روز
آزادی هیچ وقت انتظار ما را نمی كشد، ما باید در بدست آوردنش، از دل و جان دریغ نكنیم. چون در هیچ جایی از زوایای تاریخ سراغ نداریم كه آزادی و دموكراسی، سهل و آسان به دست آمده باشد. " رالف والدو امرسون "

SuperChoice logo

 


آرشیو


طبقه بندیپیوندها


صفحات جانبی


نویسندگان


ابر برچسبها

آمار وبلاگ


افتتاح سایت 1389/04/15

 

Page Rank


خدا حافظی با شبکه شتاب / آغاز به کار شبکه شاپرک از صبح امروز

نوشته شده توسط:ایران دوست
چهارشنبه 6 دی 1391-06:16 ب.ظ

از صبح امروز شبکه پرداخت الکترونیک کارتی (شاپرک) یگانه شبکه الکترونیک
پرداخت کارتی روی پایانه‌های فروشگاهی در کشور خواهد بود و کلیه خدمات پرداخت کارتی
فقط از این شبکه عبور خواهد کرد.

انتخاب برتر

در همین راستا بر اساس تصمیمات بانک مرکزی، شرکت فناوران انیاک به دلیل عدم رعایت نکات امنیتی که در گذشته در این شرکت رخ داد فرصت تمدید مجوز نیافت و از شبکه ارائه دهندگان خدمات پرداخت عملا حذف شد.

از بامداد ششم دی ماه کلیه خدمات پرداخت کارتی روی پایانه‌های فروشگاهی فقط از طریق شبکه شاپرک مدیریت خواهد شد و این خدمات و خدمات مشابه از هیچ سوئیچ دیگری مانند شتاب به صورت مستقیم قابل عبور نخواهد بود.

بنابراین گزارش شرکت شاپرک در راستای استقرار شبکه الکترونیک پرداخت کارتی در اجرای فاز دوم خود پس از اتصال کامل پایانه های فروشگاهی مجاز به سوئیچ شاپرک تا پایان آبان ماه، از ابتدای آذر انتقال سرویس های کارت روی پایانه های فروشگاهی را به روی این سوئیچ در دستور کار قرار داد و برای اینکه در مسیر خدمات رسانی به مردم کمتر وقفه ایجاد شود این انتقالات را به آرامی و با فاصله انجام شد به طوری که مثلا پرداخت آنی از 15 آذر ماه گذشته متوقف شد. بر این اساس از بامداد ششم دی ماه کلیه خدمات کارتی حوزه پایانه های فروشگاهی فقط از سوئیچ شاپرک عبور خواهد کرد.

به نظر می‌رسد که پس از آنکه تخلفات یکی از کارمندان شرکت فناوران انیاک رایانه باعث لو رفتن برخی اطلاعات دارندگان کارت شد بانک مرکزی در نهایت تصمیم گرفت تا مجوز این شرکت را تمدید نکند و بر این اساس شرکت مذکور مجاز به ارائه خدمات پرداخت نخواهد بود در نتیجه کلیه پایانه‌های فروشگاهی تحت قرارداد خرید خدمت یا متعلق به بانک‌هایی که با شرکت انیاک قرارداد داشتند تا زمان انتقال به شرکت‌های psp دارای مجوز امکان ارائه خدمات نخواهند داشت.

همچنین پیگیری خبرنگار ایسنا برای مصاحبه با مدیرعامل شرکت انیاک به نتیجه نرسید.تاریخ آخرین ویرایش:چهارشنبه 6 دی 1391 06:27 ب.ظ